+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Tüm Atama
Birsen Çevik Akgünlü-PepsiCo İnsan Kaynakları Direktörü
Tarih
Görüntülenme 784
Hazırlayan EDİTÖR

PepsiCo Türkiye'nin yeni İnsan Kaynakları Direktörü Birsen Çevik Akgünlü atandı.

PepsiCo Türkiye'de Katey Howard'tan boşalan İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonuna İnsan Kaynakları'nın deneyimli ismi Birsen Çevik Akgünlü getirildi. Yeni görevine 1 Mart 2016 itibariyle başlayan Akgünlü, PepsiCo'nun 5 üretim fabrikası merkez ve satış fonksiyonları dahil olmak üzere tüm insan kaynakları fonksiyonlarından sorumlu olacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Akgünlü, İnsan Kaynakları kariyerine 1996 yılında PwC'de başladı. 1999-2001 yılları arasında Hewlett-Packard'da çalışan Akgünlü, 2001’de girdiği British American Tobacco Türkiye'de, farklı pozisyonlarda ve ülkelerde görev yapmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BUMED) İK Kulübü'ne üye olan Akgünlü, aynı zamanda her sektörden çalışan kadınların 'network' ve liderlik geliştirmeleri için çalışan global PWN (Çalışan Kadınlar Ağı) programının Türkiye şubesinin kurucuları arasında yer almaktadır. Akgünlü, Şubat 2014'ten bu yana Türkiye'de 300 üyesi bulunan derneğin gönüllü mentorluk faaliyetlerini yönetmektedir.

Partnerimiz:  Jooble |  Türkiye'nin iş ilanları