+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Tüm Makale
YALNIZ SEYAHAT EDECEKLERE TAVSİYELER
Tarih
Görüntülenme 2320
Hazırlayan Mine Oral

YALNIZ SEYAHAT EDECEKLERE TAVSİYELER

Eğer siz de yazın bittiğini kabul edemeyenlerdenseniz, hala yıllık izninizden kullanabileceğiniz birkaç gün varsa, işleriniz daha da yoğunlaşmadan bir seyahat daha yapmak istiyorsanız , işinizden ayrılmışken biraz dinlenip yeni işinize daha enerjik bir şekilde başlamak istiyorsanız ve yalnız seyahat etmeyi planlıyorsanız bu yazı ilginizi çekebilir.

En spontan görünen tatil bile iyi bir planlama gerektirir. Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yapılması, planlanan seyahat bir yurtdışı seyahat ise vize alınması, bavul hazırlanması gibi konularla ilgilenmeniz kaçınılmazdır. Bu temel gerekliliklere ek olarak , keyifli ve problemsiz bir tatil geçirebilmek için aşağıdaki tavsiyelere de göz atabilirsiniz:

  1. Turist tuzaklarına yakalanmamak için seyahat edeceğiniz yere önceden gitmiş olan arkadaşlarınızdan tavsiye alabilirsiniz. Herkesin mutlaka gitmek zorunda hissettiği bir lokantaya yüksek rakamlar ödemektense; bir arkadaşınızın tavsiyesiyle gideceğiniz, fazla insanın bilmediği ancak çok lezzetli yemekleri uygun fiyata sunan bir yer anılarınızda unutulmaz bir yer alabilir.


  1. Özellikle yurtdışı seyahatlerde güvenlik konusuna çok dikkat etmeniz gerekir. Yanlışlıkla güvenli olmayan bir sokağa girmeniz sıkıntı yaratabilir. Şehrin güvenli ve riskli bölgelerini iyice öğrendiğinizden emin olmalısınız. Hırsızlık ihtimaline karşı tüm paranızı yanınızda taşımamanız ve parçalara bölmeniz de akıllıca olacaktır.


  1. Yerel bir lezzet denemek konusunda istekliyseniz, alerjiniz olan bir gıda içermediğinden emin olmalısınız.


  1. Biraz, eski Türk filmi çağrışımlı olacak ama siz yine de içeceğinizi masanızda  bırakıp lavaboya vs. gitmeyin. Dikkatli olmak, iyidir. Özellikle de yabancı bir ülkede tek başınaysanız.


  1. Okumakta olduğunuz kitap ne kadar sürükleyici olursa olsun kitaba dalıp da etrafınızdaki keşfe değer güzellikleri ıskalamayın.


  1. Teknolojinin azizliğine uğrama ihtimalinize karşılık önemli telefon numaralarını ufak bir deftere not etmeyi unutmayın.


  1. Bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin ama şarjınızın aniden bitmeyeceğinden de emin olun.


  1. Kısa bir tatil planladıysanız güne erken başlayarak daha fazla yer gezme imkanı yaratabilirsiniz.


  1. Seyahat bütçenizi en etkin biçimde kullanabilmeniz için şehiriçi ulaşım imkanlarını iyi araştırın. Günlük biletlerden satın alarak tasarruf edebilirsiniz.


  1. Sosyal medya kullanımını minimuma indirin. Böylece eve döndüğünüzde hala anlatacak hikayeleriniz olacaktır.


İyi Tatiller!


Partnerimiz:  Jooble |  Türkiye'nin iş ilanları