+90 (212) 244 92 22
info@fastercv.com
Görüntülü Özgeçmiş

Görüntülü Özgeçmiş Nedir ?

İnternet dünyasındaki hızlı gelişim iş arama süreçlerini derinden etkilemiştir. Yazılı özgeçmişlerin yanı sıra şirketler işe uygun adayları istihdam etmede birçok değişik yöntem denemektedirler.  Referans kontrollerinin yerini sosyal medya araştırmalarının aldığı bir dünyada özgeçmişler de şeklen değişikliğe uğramıştır. 


FasterCV.com çağın gereklerini önceden sezerek Türkiye’de ilk kez iş arayanlara kendilerini görüntülü tanıtma, şirketlere ise günde onlarca mülakat yapmak yerine sistem üzerinden aday ön değerlendirmelerini yapma fırsatı veriyor.


Sistem Nasıl Çalışıyor ?

Kurumsal Üyeler satın aldıkları paket doğrultusunda veritabanından buldukları ya da yayınladıkları ilana başvuru yapan adayların görüntülü özgeçmişleri izleyebiliyorlar.


Adaylar ise bilgisayarlarına kaydettikleri videoyu kendi kullanıcı adı altında Kurumsal Üyelerin görmesi için sisteme yüklüyorlar.


Görüntülü Özgeçmiş Formatı Nasıl Olmalıdır?

Adayların hazırlayacakları görüntülü özgeçmişin süresi maksimum 1 dakika olabilir. Bu süreyi verimli kullanmanız için aşağıda yer alan maddelere dikkat etmenizi öneririz. Çünkü görüntülü özgeçmişinizi izleyecek olan şirketler hitabet gücünüz, duruşunuz ve kendinize güveninizi öncelikli olarak inceleyeceklerdir.


. Görüntülü özgeçmişinizi belden yukarınız net bir şekilde görünecek şekilde çekiniz.

. Arka fonun açık renk ve aydınlatmanın iyi olmasına dikkat ediniz.

. Resmi giyininiz.

. Net ve anlaşılır bir şekilde konuşunuz.

. Görüntülü özgeçmişin başında adınızı ve soyadınızı belirtiniz.

. Yazılı özgeçmişinizde yer alan bilgilerden daha fazla HEDEFLERİNİZ, PROJELERİNİZ, GEÇMİŞTEKİ BAŞARILARINIZ gibi konulardan bahsediniz.


Kaydedilen tüm Görüntülü Özgeçmişler yetkililer tarafından kontrol edildikten sonra sisteme kaydedilecektir. Eğer yukarıdaki maddelerin biri ya da bir kaçına uygunsuzluk tespit edilmiş ise sistemden size geri dönüş yapılarak yeni bir görüntülü özgeçmiş yüklemeniz istenecektir.


Unutmayınız ki görüntülü özgeçmiş sizin hakkınızdaki ilk izlenimi oluşturacaktır. Bu nedenle mülakata hazırlanır gibi önceden hazırlık yapmanız size yarar sağlayacaktır.